Louıs Vuıtton Resort’17

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Dünyanın önde gelen moda devleri, yola çıktıkları Resort 2017 defile mekanı seçimleri ve hikayeleriyle modayı yeniden yazıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Karl Lagerfeld’in Chanel Cruise 2017 defilesiyle Küba’ya yolculuğa çıkmıştık.

Şimdiyse, kreatif direktör Nicolas Ghesquière, ünlü Fransız modaevi Louis Vuitton için hazırladığı koleksiyonla bizi Rio de Janeiro’ya davet ediyor. Defileyle özdeşleşen davetiye, Louis Vuitton koleksiyonunu ele veriyor.

image

Yılın en önemli moda etkinliklerinden biri olan Louis Vuitton Resort 2017 defilesi, Brezilyalı mimar Oscar Niemeyer tarafından dizayn edilen Niterói Modern Sanat Müzesi’nde gerçekleşti.

image

image

Koleksiyonu yaratırken, ilhamını Rio’nun eşsiz güzellikteki renkli ve enerjik yaşam tarzından aldığını sözlerine ekledi Ghesquière.

image

2013 yılında Louis Vuitton  için uzun süre hizmet eden Marc Jacobs’ın yerine getirilen Nicolas Ghesquière, ileri odaklı ve geleceği gören tasarımcı olarak biliniyor.

image

Markanın Kreatif Direktörlüğünü üstlendiğinden beri, koleksiyonlarına modern ve fütiristik detaylar ekleyerek moda evini yeniden yarattı diyebiliriz. Günümüzün tüketim çılgınlığına inat, güçlü ve asil metropol kadınını adeta geleceğe ışınlayan bir koleksiyon hazırlamış Ghesquièr.

Resort 2017 koleksiyonda ilk göze çarpansa, Ghesquière’nin ustaca fütirizm ve sportif detayları aynı çatı altında toplaması oluyor. Asimetrik desenlerin başrolde olduğu koleksiyon aynı zamanda 2016 yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak Rio’da, yarışmalara ithafen tasarlanmış kemer ve grafikler de dikkat çekiyor. Defiledeki performansıyla akıllarda iz bırakan DJ Michel Gaubert’a minnet amaçlı tasarlanan ve markanın köklü tarihine tezat düşen LV nostaljik boombox çantayla da herkesi şaşırtıyor Ghesquièr.

image

LV Şovu için gelen Alicia Vikander, Zendaya, Jayden Smith,  Chiara Ferragni ve Alessandra Ambrosio ön sırada yerlerini aldı.

image

image

image

image

Alessandra Ambrosio

image

 

Ve işte koleksiyon:)

image image image image image image image image image image image image image image imageimage image image image image image image image image image image image image image image image image image image imageimage image image image image image image image image image image image

Defileyi buradan izleyebilirsiniz:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir