Chanel Resort 2017

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Karl Lagerfeld’in kreatif direktörlük koltuğunda oturduğu dünyanın en iyi moda evlerinden biri olan Fransız giyim markası Chanel, bizi Küba’ya yolculuğa çıkartıyor.

image

Yaptığı sıradışı defilelerle adından söz ettiren Lagerfeld’in Chanel’i, ilk kez bir Latin Amerika ülkesinde defile düzenlemiş oldu. Amerika ile aralarındaki buzları eriten Küba, 1959 yılındaki devrimden sonra ilk kez uluslararası bir defileye ev sahipliği yaptı.

image

Karayiplerin en büyük adası Küba’nın renk ve kendine öz tarzınının harmanlandığı bir koleksiyon hazırlamış Lagerfeld. Paseo del Prado caddesinde görücüye çıkarttığı defilede Hollywood yıldızları da boy gösterdi.

image

image

Küba’nın başkenti Havana’nın Paseo del Prado caddesi, defile için özel olarak hazırlandı. Mermer döşemeli podyum kurulan cadde, romantik sokak lambaları ve bronzdan aslanlarla süslendi.

33 yıldır markanın başında olan Lagerfeld, 2017 Cruise koleksiyonunda, Küba’nın kültürel zenginliğinden beslendiğinin altını çizdi. Defilenin Havana’da gerçekleşmesine rağmen ülkede lüks ürünler satılmıyor. Ortalama bir insanın aylık kazancının 25 Amerikan doları olduğu ülkede, Chanel ürünlerini almak hayalden de öte.

image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image imageimage image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image imageimage image image image image image image image image image image image image image image image image image image imageimage image image image image image image image image image image image image image image imageimage

Photos: Jonas Gustavsson

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir