ELIE SAAB BRIDAL SPRING’17

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Ortadoğunun parizyen kahramanı olarak anılan dünyaca ünlü modacı Elie Saab, ilk gelinlik koleksiyonu Elie Saab Bridal 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu görücüye çıkardı.

image

1964 doğumlu Lübnan doğumlu modacı, tasarım hayatına, yaşadığı Beyrut’ta, annesinin gardrobunda bulduğu dantelleri ve gazete kağıtlarını, kız kardeşi için tasarlayarak küçük yaşlarda adım atar. 18 yaşında, 15 kişilik ekibi bir araya getirerek ilk atölyesini açar. 1981 yılında moda eğitimi için Paris’e taşınır ve 1 sene içinde Elie Saab Couture House’u kurarak bugünlere kadar uzanan başarılarının tohumlarını eker.

image

Doğu ve Batı arasında bir zarafet köprüsü inşa eden Saab’a göre yaratıcılığın hammaddesi hayal gücünü sonuna kadar kullanabilmek. Bu hayal gücünü kullanmak, kendinizle yolculuğa çıkmakla eşit olup, kimliğinizi keşfetmek için bir rotadır.

image

Dantel işlemelerini en zarif ve kusursuz şekilde işleyen tasarımcı, doğup yaşadığı toprakların cazibesini, Paris’in o romantik ve köklü duruşuyla sentezleyerek modern parizyen masalını tekrardan yazıyor.

image

Kırmızı halının en çok tercih edilen tasarımcıları arasında da yerini kimselere kaptırmayan Saab, şimdilerde, ilk gelinlik koleksiyonuyla karşımızda. Bugüne kadar sadece kişiye özel yani Haute Couture gelinlik tasarlayan modacı, bir ilke imza attı ve 25 parçalık koleksiyonuyla büyük beğeni topladı.

image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image

Photos: Courtesy of Elie Saab

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir