MBFWI / DAY 3

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Istanbul Moda Haftasının 3. gününde, OUTKASTPEOPLE, Can Yunus Çetinkaya, Sudi Etuz, Afffair, Meltem Özbek, Mehtap Elaidi ile Brand Who defile ve sunumlarını izledik.  Sudi Etuz defilesi, efsanevi aktör Charlie Chaplin’in torunu Kiera Chaplin’i onur konuğu olarak ağırlarken, Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi defilesiyse günün en ilgi uyandıran etkinliği oldu.

SUDI ETUZ’un ihtişamlı koleksiyonu
MBFWI kapsamında ilk defa koleksiyonunu sergileyen tasarımcı Şansım Adalı’nın markası Sudi Etuz, ilhamını 1970’li yılların ihtişam ve pırıltısını dans pistine taşıyan Studio 54’ün ruhundan almış.

image image image image image image image image image imageimage

BRAND WHO
Brand Who, Sonbahar-Kış koleksiyonunda kendine güvenen,  sportif ve aynı zamanda cool stiliyle dikkat çeken erkekler için  hazırlamış olduğu eşsiz tasarımlarıyla Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da yerini aldı.

Sonbahar-Kış koleksiyonunda ilham aldığı 80’leri kendi yorumları ile harmanlayan Brand Who, bu yılların modasından detayları tasarımlarında bir araya getirmiş.

image image

Rahat ve konforlu kalıpların ön planda olduğu koleksiyonda, uzun tüyleri ile dikkat çeken mohair trikolar yeni sezonda Brand Who tasarımlarında en çok öne çıkan parçalar arasında yerini alıyor.

Koleksiyonun vazgeçilmezleri arasında yer alan sweatshirtler, renk blokları halinde sezon trendi peluşlarla detaylandırılarak eğlenceli 80’ler ruhunu ortaya çıkarıyor. Sweatshirtleri renklendiren peluş detaylar neopren bomber ceketlerin astarlarında da karşımıza çıkıyor.

image image image

Brand Who, kış aylarının değişmez parçası keçe kabanlara yeni bir karakter katarak onları 2li 3lü renk bloklarıyla yorumluyor.

Televizyonun renkli dünyasının farklı formlarla grafiklere yansıtıldığı Brand Who koleksiyonunda, kombinleri tamamlayacak tapered fit, düşük ağlı denim ve yün pantalonlar da yeni sezonda yerini alıyor. Kombinleri tamamlayansa Nike ID ayakkabılar oluyor. Ve sonuç: Erkekler için tasarlanmış bu modelleri ben de giymek istiyorum!

image image image image image image image image image image image image imageimage

MEHTAP ELAİDİ

Mercedes-Benz Türk, meslekte 15. yılını deviren Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi’yi Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi defilesi ile kutladı.

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Mehtap Elaidi, “Claim Your White” isimli Sonbahar/Kış 2016-17 koleksiyonunda kadını fiziki özelliklerinden öteye koyarak; kadının varlığını ve  gücünü, tarihe imza atan  kadınların tavrıyla harmanlayarak karşımıza çıkıyor.

image image

Her sezon koleksiyon ilhamından yola çıkarak isimlendirdiği beyaz gömleklerine bu sezon, tarihe yön vermiş, başarılı ve öncü kadınların isimlerini veren Elaidi, koleksiyonun kimliğindeki maskülen unsurları farklı dokular, dar kalıplar, kalın renkli detayların grafik anlatımı ve canlı renklere eşlik eden feminen detaylarla birleştiriyor. Afife Jale’nin dönemine ait bir kol detayı, 60’ların Black Panther dönemi kadınlarının güçlü siluetine eşlik ediyor.

Mor ve kırmızı renkler ile başlayan koleksiyon, çizgili kumaşlarla grafik anlatımına devam edip, mavi ve kırmızılarla yerini siyahlara bırakıyor. Elaidi bu sezon kürkün takım elbiseler ve ceketlerde kullanımının yanı sıra, koleksiyonda yer verdiği ipekler ve zıt dokularla, kurallara kendi yorumunu katan ve haklarına sahip çıkan bir kadın ile çıkarıyor.

image image image image image image image image image image image image image image imageimageimage image image image imageimage

Photos: Adem Barış @admbrs

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir