MBFWI DAY 2

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2016 sezonu, Raşit Bağzıbağlı Couture defilesi ile başladı. Şafak Tokur, DB Berdan, Murat Aytulum, Selma State ve Çiğdem Akın, moda haftasının 2. gününde koleksiyonlarını sergiledi. Güne DB Berdan defilesinin finalinde podyuma çıkarılan “Teröre hayır, Şiddete hayır, Herkes için barış ve sevgi” pankartı damgasını vurdu.

image

ŞAFAK TOKUR
Tasarımcı Şafak Tokur, “Başımın üstünde yerin var” adını verdiği Sonbahar/Kış 2016 erkek koleksiyonunda ne olursa olsun kendi değerlerini savunan bir karakterin içsel yolculuğunu anlattı. Defilenin finalindeyse sözlerini Şafak Tokur’un yazdığı şarkı, yine tasarımcının kendi sesinden hayat buldu ve koleksiyonun hikayesini tamamladı.

image
DB BERDAN
Anthony Burgess’in kült romanı Otomatik Portakal’dan ilham alan DB Berdan, “Ultra Violence” isimli koleksiyonuyla her türlü ayrımcılığa, sözlü ve fiziksel şiddete odaklanmış. Romandan uyarlanan aynı isimli filmin kült sahnelerini, koleksiyonun desenlerinde yeniden canlandırarak, bu kez 30 farklı desen geliştirmiş. Kamuflaj ve çiçekten yapılma böcek figürü öne çıkanlar arasında. Defilenin makyaj uygulamasında ise siyah ve beyaz renkler ön plana çıkarılırken modellerde özellikle gözler ön plandaydı.

image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image imageimageimage

Photos: Adem Barış @admbrs

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir