PFW / MIU MIU FALL’16

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Dünya modasına yön veren Prada ve Miu Miu markalarının patroniçesi Miuccia Prada, 1978 yılında mütevazı aile şirketlerinin yönetiminini üstlenir. Markayı yıkılması zor bir dev haline getirerek dünyanın en zengin ve etkili kadınlar listesine de adını yazdırır.

Şeytana Prada giydiren kadın olarak hafızalarımıza kazınan tasarımcının bilinmeyen yönleriyse komünist, feminist ve mim sanatçısı oluşu. 1989 yılında marka için ilk hazır giyim koleksiyonunu görücüye çıkarttığında kelimenin tam anlamıyla yer yerinden oynadı.

Entellektüellik ve tezatlık Miuccia Prada’yı en iyi tanımlayan kelimeler. Prada için oldukça ciddi ve ağır parçalar tasarlayan modacı, kendi lakabından meydana gelen Miu Miu için eğlenceli ve özgürlükçü ruhunu yansıtan koleksiyonlar tasarlıyor.

image image

En ilginç yönlerinden birisiyse tasarımlarını tamamen zihninde yapması. Çoğu tasarımcı bilgisayar, kağıt ve kaleme gerek duyarken, Miuccia’nın kullandığı tek araç ‘sınır tanımayan hayalgücü’ oluyor.

image

Paris Moda Haftası’nın son gününde Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu müthiş bir şovla tanıttı. 70’ler ve 80’lerdeki enerjiyi tasarımlarına yansıtmış Miu Miu. Koleksiyonda en beğendiğim detay, romantik yakalar ve kemer aksesuarlar oldu. Kendall Jenner, Lara Stone, Adriana Lima, Gigi ve Bella Hadid kardeşlerle Irina Shayk podyumda fırtına gibi esti.

image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir