PFW / CHANEL FALL’16

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Chanel defilesi her zamanki gibi Paris Moda Haftası’na damgasını vuran defilelerin başında yerini aldı.

image

Her zaman defile alanlarını büyük bir ustalıkla farklı konsepte uyarlayan modanın kralı Karl Lagerfeld’in son şovu ‘front row only’ yani ‘sadece ön sıra’ olarak gerçekleşti. Normalde binlerce kişinin davet edildiği Chanel defilesini herkes ön sıradan izlesin diye 800 kişi daha az kişi davet edildi.

Moda dünyasının ve geleceğe yön veren trendlerin hızla değişim gösterdiği bu zamanlarda belki de bu akıma karşı durabilen ender moda evlerinin başında geliyor Chanel. Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu yalın ve sade bir şovla moda severlere, Le Grand Palais’de sundu. Karl Lagerfeld denilince akla modaya iz bırakan o ihtişam ve büyüsünü kaybetmeyen şovlar geliyor haliyle.

image image

Lagerfeld, gelecek sezona yine Chanel kadınını, romantizm kokan ve klasikleşen parizyen havasına bürümüş. 1910’lu yıllarda şapka koleksiyonu tasarlayarak tasarım dünyasına adım atan Coco Chanel’in mirasına sadık kalan Lagerfeld başrolü inci ve şapka”ya vermiş.

image image image

Denim kumaşı, lüks ve zarafetle buluşturan Lagerfeld, aynı renk ve desende takım elbiseler tasarlayarak, sıradanlığa, büyülü dokunuşlar eklemiş.

image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image imageimage

Defileyi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir