MFW / VERSACE FALL’16

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Milano Moda Haftasının kuşkusuz ki en ilham verici defilelerinden biri de Versace’ye aitti. 19 yıldır İtalyan efsanesi Versace’nin, güçlü ve fark yaratan kreatif direktörü Donatella Versace.

image

İtalyan geleneklerine ait olan o köklü lüks anlayışını, modern ve büyülü dokunuşlarıyla markaya uyarlayan dahi tasarımcıya göre lüks tamamen bir tutku. Platin sarısı saçları, simsiyah rimeli ve güçlü duruşuyla hafızalarımıza kazınan Versace’nin tasarıma olan tutkusu, terzi olan annesinden miras. Kumaşlardan harikalar yaratan anne Versace, bunu çocukları Gianni ve Donatella’ya da aşılamış.

Markayı efsaneleştiren, 20. yüzyılın en iyi tasarımcılarından Gianni Versace’nin ta kendisi. Fakat yıllarca bu güçlü adamın arkasındaki gizli kahraman Donatella olmuş. 1997 Haziran’ında Gianni Versace’nin vurularak hayatını kaybetmesinin ardından Versace İmparatorluğunun başına geçerek, markayı başarılı bir şekilde günümüze kadar getirir Donatella.

image

Bilindiği üzere Versace’nin yarattığı kadın imajinın en önemli etkeni korkusuzluğu. Kendine güvenen, güçlü ve aynı zamanda dişiliğinden beslenen Versace kadınları önümüzdeki sezon da bu geleneğinden birşey kaybetmiyor.

Podyumların aranılan ismi Gigi Hadid’in açtığı defilede, Adriana Lima, Kendall Jenner ve Karlie Kloss da yer aldı. Renk skalasındaysa siyahın gücü oldukça etkili bir rolde. Mavi ve sarı tonlarsa gelecek sezona, Versace kadınını bahar tadında bırakmış.

imageimage image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image

Photos: Yannis Vlamos

Defilenin tamamını aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir