MFW / PRADA FALL’16

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Muiccia Prada, Milano Moda Haftası’nda fırtına gibi esti. Geçtiğimiz günlerde görücüye çıkarttığı Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu ‘Vagabond’ yani serseri, kararsız ve çapkın kelimeleriyle tanımladı.

image

Tasarımında ilham aldığı bulguysa “bir kadın dünyayı dolaşıyor olabilir, derin bir yolculuğa çıkıyor olabilir ya da kadın, tarihinin derinine inmeye çalışabilir” oldu. Şovdan sonra gazetecilere verdiği demeçte, bugün kim olduğumuzu anlamamız gerekiyor. Her şey sembolik. Mutlu ya da acının kolajı gibi. Güzel ya da korkunç hissetmek, sevmek ya da sevmemek gibi. Koleksiyonunu hazırlarken bu düşünce kavramlarından geçtiğinin altını çizen Prada, kadının doğası karmakarışık ve kelimelerle ifade edilemez dedi.

image

Gelecek sezon Prada kadını cesur ve güçlü. 50’lerde öne çıkan etekleri gelecek sezon da bol bol göreceğiz. Klasik, romantizm kokan ekoseli çoraplar oldukça nostaljik. Sonbahar koleksiyonunda en dikkat çeken parçaysa, bizi orta çağ dönemine yolculuğa çıkaran kemerler oluyor. Son dönemde başlayan kat kat giyilen parçalar akımını Prada da devam ettirmiş. Aksesuarlardaysa küçük renkli çantalar başrolde. Her look bu şirin mini cüzdanlarla tamamlanmış.

image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image

Photos: Monica Feudi

Defilenin tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir