MFW / FENDI FALL’16

Processed with MOLDIV
Processed with MOLDIV

Karl Lagerfeld, Milan Moda Haftasında rüzgar gibi esti. Hem Fransız moda devi Chanel’in kreatif direktörü, hem İtalyanın en iyi markalarından Fendi’nin kreatif direktörü.

image

50 senedir marka için sayısız parçalar hazırlayan Lagerfeld, Fendi için o yaramaz asi çocuğu dışa vuruyor. Geçtiğimiz gün görücüye çıkarttığı Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonu, podyumlarda fırtına gibi esti. Lagerfeld’in vazgeçilmezi Kendall Jenner’ın açtığı şovda, bir çok ünlü isim de ön sıralarda yerini aldı.

image

Defilede, konukları, markayla özdeşleşen canlı maskotlar “Fendirumi”ler karşıladı.

image image

Fendi için oldukça keyifli parçalar tasarlayan Lagerfeld’in bu koleksiyonu eğlence parkındaymışsınız hissi veriyor. Markanın ikonik aksesuarlılarına hayat veren Silvia Venturini, Japonya’da ün salan ve şirin manasına gelen Kawaii kültürünü, markaya oldukça eğlenceli bir şekilde uyarlamış. Diz üstüne kadar gelen çizme ve çantalara verilen fırfır detaylar, gelecek kış ayını ısıtmaya hazır.

image

image image image image image image imageimage image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image

Photos: Yannis Vlamos

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir