LFW / BURBERRY FALL’16

IMG_3966

Klasik yağmurlu bir londra gününe belki de en iyi gelen şey oldu Burberry defilesi. Merakla beklenen koleksiyon, 22 Şubat günü, İngiltere kraliyet mensubu William ve Kate’in yaşadığı Kensington Park’ın içinde tanıtıldı. Müziğe olan düşkünlüğüyle bilinen tasarımcının şovunda, ünlü İngiliz şarkıcı Jake Bugg sahne aldı.

Markanın dahi kreatif direktörü ve aynı zamanda CEO’su Christopher Bailey, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden David Bowie’e olan hayranlığını, bu koleksiyonunda da makyaj ve kıyafetlere yansıtmış.

İlhamını, yine David Bowie zamanında yükselişe geçen 70’lerde ki glam rock müzisyenlerin şaşaalı, renkli ve büyülü giyim tarzından aldığını belirten Bailey, kreasyonunda, en sevdiklerini bir araya getirmiş. Ağırlığı patchworkten, yani yamalı desenlerden oluşan koleksiyonun renk skalasında kırmızı, mavi, siyah ve yeşil tonları mevcut.

Burberry’nin köklü tarihiyle birleşen o klasik ekose desenli paltolar, günümüzün değişen moda akımına ayak uyduruyor. Koleksiyonda bolca kullanılan çiçek detaylarsa dikkat çekecek nitelikte. Görünen o ki gelecek sezon da çiçeklerle kuşatılacağız.

 









 

 

Defilenin tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir