Lfw / Alexander McQueen fall’16

img_3767.jpg

İngiltere’nin dahi tasarımcılarını yetiştiren Saint Martin Koleji mezunu Sarah Burton. Henüz 22 yaşındayken hayran olduğu, 21. yüzyılın ölümsüz tasarımcısı McQueen’in yanında işe başlayarak kaderini çizer.
16 yıl McQueen’in yardımcılığını yapan Burton, 2010’da McQueen’in ölümünün ardından tasarımcılığı bırakmaya karar verir. Fakat kısa süre sonra markanın baş tasarımcısı seçilerek, klasik çizgisinden çıkmayan tasarımlarıyla markayı bugünlere kadar getirir Sarah Burton.
Şimdilerde 3. çocuğunu kucağına almaya hazırlanan tasarımcı, 5 yıl sonra Londra Moda Haftasına bomba gibi giriş yaptı. Burton bu koleksiyonu için, McQueen kadınını uyurgezer olarak tanımlıyor; gerçek ve rüyanın kesişmesi gibi.


Koleksiyonunda başrolü de hayvan figürlerine vermiş. Defile, kelebek, dudak ve saat desenli midi boy siyah paltolarla başladı. Markanın klasikleşen maskülen ceket-pantalon takımları, seksi büstiyerle kombinlenip, oldukça feminen dokunuşlarla tamamlanmış. Şov sonlara doğru da şeffaflaşarak asi ve büyülü bir hal alıyor.


  
  
  

  
  
  


  
  
  


  
  
  
 Photos: Kim Weston Arnold

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir