Parıs Haute Couture Fashıon Week “Dıce kayek”

img_1111.jpeg

Her sene merakla beklenen Paris Haute Couture Moda Haftası bu sene 24-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. 
“Dice Kayek” Paris Haute Couture Moda hatasına katılma hakkı kazanan ilk Türk markası olma ünvanını elinde tutuyor. Dün, Christian Dior’la aynı gün gerçekleşen defile, Ece ve Ayşe Ege kardeşlerin dördüncü Haute Couture koleksiyonu oldu. 

  
İlhamlarını, masallardan aldıklarını dile getiren kardeşler, “Woven Tales” koleksiyonunu, Louvre Sarayı’nın içinde bulunan Fransa’nın en önemli tasarım müzeleri arasında gösterilen “Musée des Arts Décoratifs” de görücüye çıkardı. 
Her zaman mimarlık okumak istediğini dile getiren, markanın tasarımcılarından Ece Kayek, bu hayalini, koleksiyonunda bir araya getirdiği moda ve mimariyle buluşturarak gerçekleştirmiş. 

      
30 parçadan oluşan kreasyon, 6 ay sürede 16 kişilik bir ekip çalışmasıyla ortaya çıkmış. Peri Masalı, Couture ve Rüya üçlüsünü buluşturan Ege kardeşler, çocukluk anılarına yolculuğa çıkıyor. Herşeyin ipe bağlı olduğu hayaliyle yola çıkılan, masallarda hayat bulan dikenli güller ve teller, koleksiyonda kullanılan iğnelerle somutlaştırılmış. Modellerin göz makyajında bulunan siyah detaylarsa dikenleri sembolize ediyor.
Markanın klasikleşen işleme kıyafetleri öne çıkanlar arasında yerini alırken, balıksırtı detayın yanı sıra ipek, saten ve kadife kumaşlar da ilgi çekti.

   
    
    
    
    
    
    
    
   

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir