GUCCI PRE-FALL’16

img_9888-1.jpeg

13 sene markanın başında bulunan ve bir parçası haline gelen Frida Giannini’in ayrılmasından sonra Gucci’nin kreatif direktörlüğüne getirilen Alessandro Michele, tüm ön yargılara rağmen şahane bir iş çıkarmış.

  
2011’den bu yana markanın, yardımcı kreatif direktörlüğünü üstelenen ve Gucci’de 12. yılını kutlayan Michele, markanın başına geçtiğinde tüm gözler ona çevrilmişti. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen, İlgiltere’nin en saygın ödül törenlerinden biri olan British Fashion Council tarafından, yılın uluslararası tasarımcısı ödülüne de layık görülmüştü.


  
 Farklı bakış açısıyla moda dünyasında kendini kanıtlayan Michele, modern romantizm bulgularını Gucci’nin köklü tarihiyle birleştirdiğinde ortaya harikulade bir koleksiyon çıkmış. Çok kısa bir süre içinde Gucci’yi lüks markalar arasında ikinciliğe çıkararak ulaşılması zor bir başarıya da imza atmış oldu.


  
 Pre-Fall’16 koleksiyonunu adeta bir görsel şölene çevirmiş markanın baş tasarımcısı Alessandro Michele. Kelebekler, yılanlar, karıncalar, kaplanlar, kediler ve kuşların istilasına uğrayan koleksiyon, size harikalar diyarındaymış hissi veriyor. Bol paçalı ispanyol denim parçalar buram buram 70’ler kokarken, klasik Gucci renklerinden bir araya gelen midi elbiseler, ceketler, kazaklar romantizmden ödün vermemiş. Tüllü, peri masalını andıran gece elbiseleri, dudaklı rugan ayakkabılar, dize kadar uzanan ilginç botlar, yakaya kondurulmuş gül aksesuarlı kombinler ve rengarenk çantaların hepsi görülmeye değer :)


  
  
  

  
  
  


  
  
  


  
  
  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir