Yeni yılda IŞILDAYIN!

img_5331.jpeg

2015’e veda edip yepyeni bir yıla merhaba demeye sayılı günler kala, hepimizi aynı telaşın aldığını duyar gibiyim. Özellikle biz kadınlar bu gibi günlerde her zamankinden daha çekici, hoş ve stil sahibi görünmeyi tercih ederiz.
  
GUCCİ

MARCHESA
Yeni başlangıçlar için yeni yılda hep tercih nedeni olmuştur kırmızı. Ama kırmızıya alternatif, bu özel günde, son dönemin trendleri metalik renkler ve payetlerle ışıl ışıl görünerek de yine dikkatleri çekebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekense, tercih edeceğiniz elbise ne kadar iddialıysa, aksesuar ve makyaj tercihiniz o denli sade olmalı.


BALMAIN


ALEXANDER MC QUEEN
Kimi zaman çok kişi bu yanılgıya düşebilir. Abarttıkça daha hoş görünüleceğini düşünürken, bir palyaçoya benzemeyi kimse istemez sanırım 😉 Bu kural makyaj için ne kadar geçerliyse, takı seçimlerinde de o derece etkin olmalı. Çünkü unutmayalım ki ışıltılı, canlı renkler nasıl ki trendler arasındaysa; yine aynı şekilde doğallığın da son birkaç yıldır ön planda olduğunu dünyaca ünlü moda evlerinin kreasyonları sergilenirken gözlemliyoruz. Aslında bu durum bir nevi özgüven göstergesidir de. Bir kadının öz güveni ne kadar fazlaysa, bir şeylerin arkasına saklanmayı aynı oranda reddeder. Gereğinden fazla takıp takıştırmak veya aşırı makyaja ihtiyaç duymak, hoş ve zarif bir görüntüden uzak kalmamamıza neden olacağı gibi, aslında güvensizliğimizi de ortaya koyacaktır.

Kısaca dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizdikten sonra, gideceğiniz mekana göre, farklı kıyafet önerilerimle sizi başbaşa bırakıyorum..

“SİYAH”ın ASALETİ
Siyahın asaleti unutulmamalı! Zamansız, şık, zarif… Nereye gidecek olursanız olun mekana uygun bir siyah elbise her daim kurtarıcınız olucak niteliktedir. Yine son zamanların trend detayları dantel ve payet işlemelerle bir araya gelmiş parçaları tercih edebilirsiniz bu özel gece için. Eğer alışveriş için zamanınız yoksa, hemen hemen hepimizin gardırobunda yer alan sade bir siyah elbiseyi ışıltılı aksesuar ve makyajla tamamlayıp, geceyi sade ama bir o kadar da parıltılı şekilde tamamlayabilirsiniz :)


MARCHESA


 ELIE SAAB


 KATE&CARA MANGO EVENING COLLECTION
 H&M X BALMAIN
 TOPSHOP X KENDALL + KYLIE

KIRMIZI CAZİBE

Kırmızının yeri ayrıdır yeni yılda evet! Cazibesinin yanı sıra, uğuruna da inanılır. Aşkın, tutkunun rengi kırmızı, yepyeni başlangıçlara adım atarken vazgeçilmezimdir diyorsanız, iddianızdan ödün vermeyin :)

 MARCHESA


  FENDI
Feminen mi? Maskülen mi? Tercihiniz ne olursa olsun, unutulmaması gereken makyaj gibi saçlarda da doğallık trendinin ön planda olduğu :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir