ONCE AND FOREVER KARL LAGERFELD || H&M X Louvre

IMG_3022.JPG

Moda dünyasının gelmiş geçmiş en iyi tasarımcılarından biri olarak görülen, Almanya doğumlu moda tasarımcısı Karl Lagerfeld son kısa filmiyle karşımızda.

Moda devi Chanel’in baş tasarımcısı ve yaratıcı direktörü pozisyonuyla harikalar yaratan Lagerfeld, yaptığı ilginç showlarla da tanınıyor. Tasarımcılığın yanı sıra fotoğrafçılık ve kamera arkasında da oldukça başarılı :)


 Daha önce Chanel için üç farklı kısa film çeken Lagerfeld’in, Kristen Steward ve Charlie Chaplin’in oyuncu kızı Geraldine Chaplin’in başrollerini paylaştığı kısa filmin fragmanı geçtiğimiz hafta yayınlandı.


Coco Chanel bir diğer adıyla Gabrielle Chanel’in gençliğini oynayan Kristen Steward, victoria dönemine ait çarpıcı kostümlerle ve Charlie Chaplin kıyafetleriyle kamera karşısına geçti. Geraldine Chaplin ise 4. Kez Coco Chanel’in ileriki yaşlarını oynuyor.


The Return, Once Upon a Time ve The Tale of a Fairy, yönetmenliğini yaptığı diğer kısa filmler olurken, Coco Chanel’i oynayanlar arasında Audrey Tautou ve Keira Knightley de vardı.

1 aralıkta Roma’da bulunan ünlü film stüdyosu Cinecettà da gerçekleşen Chanel’in ikonik Métiers d’art koleksiyonu Once and Forever filminin tamamıyla start aldı. Buram buram sanat kokan ve sinema tarihine göndermelerde bulunan defileye 800 kişi davet edildi.


Film stüdyosunun tamamının siyah beyaz tonlarında, metro istasyonuna dönüştürülmesi haftalar sürmüştü. Paris’e hayranlığıyla bilinen Lagerfeld, Roma’da gerçekleştirdiği şova Paris’i getirmeyi ihmal edemezdi :)

17 makyöz, 17 saç tasarımcısı ve 8 manikürcünün görev aldığı defilede başrol Karl Lagerfeld’e aitti. Bir çok ünlünün akın ettiği şovun en dikkat çekeniyse, Once and Forever filminin oyuncularından Kristen Steward oldu.
60’ları yaşatan ve tezatlığı barındıran koleksiyon oldukça iddialı ama yine çizgisinde. Oldukça feminen ama umarsız! Kısacası seksilik ve boş vermişlik aynı platformdaydı. Dantel çoraplarla kombinlenmiş midi elbiseler, mini pelerinler, transparan-dantel elbiseler ve klasikleşen el yapımı parçalar nefes kesti.
Aşağıdaki linkten filmi diğer linkten de defileyi izleyebilirsiniz :)

 

H&M X Louvre

2016 yeni Conscious Koleksiyonu için H&M tasarım ekibi ve Paris’te ki Louvre müzesinin bir kolu olan Musée des Arts Décoratifs ile kolları sıvadı.


Müzenin bu şaheser kanadı kendini fotoğrafçılık ve moda tasarımında tam anlamıyla sanata adamış durumda.


 Yeni koleksiyonun çıkış noktasıysa, İsveç moda evini daha da yüksek bir seviyeye taşıyan dayanıklılık.

Hal böyle olunca koleksiyon için geri dönüşümlü camlı boncuk ve taşların yanı sıra, yıpranmış kot kumaşlarıyla çalışıldı. Nihayetinde bu çizgisiyle parçaların çoğu, hem kırmızı halı hem de gece için gayet uygun seçenekler sunuyor.
Koleksiyon işbirliğinin yanı sıra, H&M, Müzede yeni bir serginin de sponsoru oldu. 7 Nisandan itibaren ‘Fashion Forward — Three Centuries of Fashion’ Louvre’da ziyarete açık olacak.
Ayrıca sergide H&M’den de belgeler olacak. Böylece H&M’in ilk tasarımcı işbirliği yaptığı Karl Lagerfield’ın özel parçalarını da görebilirsiniz benden söylemesi :)

Erkekler! Çok üzgünüm :(
Conscious koleksiyonu sadece kadın giyim ve aksesuardan oluşuyor. 7 Nisanda gerçekleşecek sergiyle eş zamanlı olarak piyasaya da lanse edilecek.


Son zamanlarda modeller yerine Blogger işbirlikteliklerinin tercih edilmesi, Fransa doğumlu Blogger Julia Restoin RoitfeldSon da bu özel koleksiyonun reklam yüzü yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir