YAŞAM PROGRAMI

Dünkü instagram fotoğrafımla beraber çok fazla soru, mail ve yorum aldım.. Genelde “ihtiyacın yok kilo vermeye” “böyle gayet iyisin” şeklindeydi yazılanlar.. Bu yazılanlara mutlu olmadım değil laf aramızda:)) Ama şunu da atlamamalıyız ki; bu tip programları, belli süreçte kilo vermek adına yapsak da, sonrasında sağlıklı beslenmeyi hayatımızın geneline adapte etmek adına uygulamalıyız. Nitekim benim bu programa başlamayı istememe en büyük neden, sağlıklı beslenmeyi hayatımın geneline yaymak.

Özellikle işlerin yoğun olduğu zamanlar, dengeli ve kaliteli beslenemeyip, fast foodla geçiştirerek ya da öğün atlayarak yaşadığım günler olabiliyor ki, şu ara öyle bir dönem içindeyim.

Bir de açıkça söylemek gerekirse motive edilmedikçe, tek başıma bir diyet programı uygulayamayanlardanım.. Sıkıcı bulmuşumdur hep ve genelde sonunu getiremem :)

Biraz önce de bahsettiğim gibi tam bu koşuşturmalı süreci yaşarken ve kötü beslenmeden yakınırken, Özlem ve Burçak’a denk geldim ve dün bütün günü neredeyse birlikte geçirdim. Onlarla bu programı uygulayanların yorumlarına, mutluluklarına şahit oldum.. Çünkü belli kalıpların; kısacası alışılagelmiş diyetisyen programlarının dışındaydı uyguladıkları sistem. Yani elinize bir diyet programı sıkıştırıp, “bunları uygula, sonra kontrole gel” değil de; bu süreci yaşarken tamamen yanınızda olarak, 7/24 takip ederek, motivasyonunuzu hep yüksek tutmaları, bana en cazip gelen yön oldu. Eminim birçoğunuz da bu noktada bana katılıyorsunuzdur. Özellikle o reçeteleri uygularken, direncinizin kırılıp vazgeçme noktasına geldiğiniz çok an olmuştur. Ama inanın ona bile fırsat vermiyorlar :)

2013 Kasım ayında başlamışlar “Yaşam Programı” yolculuklarına.. Yeni programsa, 14 Ekim 2015 tarihinde başlayacak ve 3 hafta sürecek. Bu programa ben de katılıyorum :) her program 10 kişiyle sınırlandırılıyor. Böylece her an iletişim içerisinde olabiliyorsunuz. Bunu da whatsapp da grup kurarak sağlıyorlar :)

Başta da belirttiğim gibi, “Yaşam Programı” ndaki amaç; size sağlıklı ve kaliteli bir yaşamı benimsetmek, sporu hayatınızın bir parçası haline getirmek aynı zamanda da formunuza en kısa sürede kavuşmanıza yardımcı olmak.
Bu sürecin bitmesiyle de, vücudunuzu tanımış olacak, sporun ve uyguladığınız beslenme düzeninin, hayatınızın ilerleyen dönemlerinde sizlere nasıl rehberlik edeceğini keşfedeceksiniz.

Bu arada belirtmeden geçmeyeyim; katılım için İstanbul’da olmanıza da gerek yok! Yurtdışı veya yurtiçi dünyanın her yerinden siz de “Yaşam Programına” katılabilirsiniz :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir