LIKE A DREAM: CHAMONIX / FRANCE

kapak

1821 yılından itibaren dünyanın en iyi kayak merkezleri arasında gösterilen, bir nevi dağcılık sporlarının başkenti ünvanını taşıyan, Alplerin 4,810 metre yüksekliğinde ki Mont Blanc (Beyaz Dağ) dağlarının eteklerinde yer alan Fransa’nın bu en eski kayak köyü Chamonix, muhteşem pistleriyle kayakçıların en uğrak yerlerinden.

1924 yılında dünyanın ilk Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yaparak daha da popüler olan Chamonix’te şimdilerde 40 farklı milletin yaşadığı kosmopolit bir kasabaya dönüşmüş. Fransa, İsviçre ve İtalya’ya sınırları bulunan, Haute Savoie bölgesinde yer alan Chamonix kasabası, 1,035 – 1,462 metre yüksekliğinde inşaa edilmiş. İnanılmaz manzarası ve geç eriyen karları sayesinde kayakçılara uzun zaman kayak yapma imkanı sağlıyor. Her seviyeden kayakçı için, bir çok seçenek sunan Chamonix özellikle off-pist imkanları ile kayakçıların cenneti.

3

Ceket: ZARA Crop top: EDA ERDOĞAN Gözlük: RAYBAN
Chamonix dağ sporlarının yanı sıra ziyaretçilerine de bir çok aktivite sunmakta. Yazları paragliding, bisiklet, rafting ve dağcılık yapmak mümkün. Kışları ise husky mushing (sibirya köpeklerinin çektiği kızakla gezmek) ve snow-shoeing ( kar ayakkabısıyla yapılan yürüyüş) gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler arasında.

Şapka: OYSHO
Aiguille du Midi, diğer ismiyle Needle of the South Chamonix’ye merkezden 2 teleferikle çıkmak mümkün. İlk telerefik sizi Plan de l’Aiguille’e, 2. Teleferik ise sizi Aiguille du Midi’nin doruk noktasına ulaştırcaktır. Panaromik gözlem platformunda harika fotoğraflar çekebilir, haliyle dünyanın en yüksekte bulunan cafesinde, sıcak içecek içebilir yada sevdikleriniz için hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. En uç noktada yer alan Step into the Void (Boşluğa Adım) tamamen camdan yapılmış olup içine girdiğinizde size, boşlukta olma hissi veriyor! Adrenalin sevenler için müthiş :)

Amazing photo by Hazem ALJARALLAH
Instagram: @bu_khaled

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir