ESPADRİL

kapak

Şimdi gözümüzü 4000 yıllık geçmişe sahip, orijin olarak İspanya Katalan’lardan gelen, günlük hayatta, genelde düz, ancak şimdinin moda akımıyla nadir de olsa topuklu olan ayakkabı modellerine, yani Espadrillere çeviriyoruz. Espadril kelimesi Fransızca kökenli olup, Akdeniz’de yetişen bir çeşit halfa otundan gelmektedir.

1

13. Yüzyılda yapılmaya başlanan ve özellikle 1980 li yılllarda çok popüler olmuş espadril ayakkabılar iddialı bir dönüşle raflarda yerini aldı. Yapımında pamuklu ve keten kumaşların kullanıldığı, tabanı iple örülerek yapılan bu basit ama rahat ayakkabılar oldukça popüler. Hem bohem havası hem de rahatlığıyla bu yazın favorisi stilettoları bile rafa kaldıracağa benziyor.

2

Espadriller, tarih boyunca, ünlü isimler tarafından tercih edilerek, bir moda efsanesi haline geldi. Bu sezon dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında, olmazsa olmazlar arasına giren espadriller, hasırdan deriye birçok desen ve modelle, kadınların olduğu kadar beylerin de gardroplarından eksik olmayacak cinsten.

3

Sizler için bu sezonun en havalı espadrillerini seçtik :)

Burberry

4

5

6

Christian Louboutin

7

8

9

10

Dolge & Gabbana

11

12

Jimmy Choo

13

14

15

Chanel

16

17

18

Toms

19

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir