NEW YORK FASHION WEEK / OSCAR DE LA RENTA

kapak

Kuşkusuz ki Oscar De La Renta moda dünyasının en romantik tasarımcıları arasında yer alıyordu. Dünya modasının duayen isimlerinden Oscar De La Renta, 2006’da kansere yakalanmış ve 20 Kasım 2014’teyse yaşadığı kent, Connecticut’ta yaşama veda etmiştir.

1932 yılında Dominik Cumhuriyeti’nin Santa Domingo şehrinde doğan De La Renta, 18 yaşında resim eğitimi almak için İspanya’ya gider. Sonrasında moda dünyasına adım atarak yaptığı koleksiyonlarla dikkatleri çeker. 60’lı yıllarda da Jacqueline Kennedy’e tasarladığı eşsiz ‘couture’ elbiselerleyse büyük bir üne sahip olur.

Lanvin, Elizabeth Arden ve Balmain’le de çalışan Oscar De La Renta’nın, koleksiyonlarının çoğunda İspanyol esintilere rastlamak mümkün.

Marka şimdilerde, 5 yıl boyunca Ninna Ricci için artistik direktörlük yapan Peter Copping’e emanet. Copping, İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonunda De La Renta’nın en sevdiği renk ve motiflere yer vermiş. Dantel detayların oldukça sık kullanıldığı koleksiyonda, Oscar De La Renta kadını, yine güçlü, feminen ve romantik.

Defilenin tamamını buradan izleyebilirsiniz :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir